banner465

Akşener, üye katılım törenine katıldı

İYİ PARTİ YENİ ÜYELERİYLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Swiss Otel’de düzenlenen üye katılım töreninde üyelerin ...

banner345
TÜRKİYE 22.11.2020, 20:30
Akşener, üye katılım törenine katıldı
banner346
banner414

İYİ PARTİ YENİ ÜYELERİYLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Swiss Otel’de düzenlenen üye katılım töreninde üyelerin rozetlerini taktı.

Törende bir konuşma yapan Akşener, şunları söyledi:

İYİ PARTİ HİKAYESİ; BAŞLI BAŞINA DOKTORA, MASTIR TEZLERİ YAPTIRILACAK BİR HİKAYEDİR

“Ailemize katılan bizi güçlendiren, pek çok şeyi göze alıp bizimle yol yürümeye karar vermiş arkadaşlarımızla beraberiz. Ankara il Başkanımızın, Teşkilat başkanımızın bütün milletvekillerimizin şahsında teşekkür ediyorum. Bu partiyi 7’den 77’ye göğüs gerdik hep birlikte kurduk, pek çok şeye göğüs gerdik. Kraldan çok kıralcı olanlar ellerindeki kocalan bir sopayla İYİ Parti ailesi içerisinde yer almak isteyen herkesin kafasına o sopayı indirmeye çalıştılar ve indirdiler. Bu salonu şereflendiren sizler Türkiye’nin her tarafında aynı iradeyi gösterdiniz, Türkiye’nin partiler siyasi tarihine bakıldığında en hızlı en çabuk ve para yok cep delik cepken delik bir şekilde imece usulü ile Türkiye’nin her tarafında teşkilatlanıp seçime girme hakkı kazanmış bu partiyi altı ayda bu insanlar seçime hazır hale getirdi. Bunu ben bu dünyadan göçünceye kadar anlatacağım, aklım başımda olduğu sürece her mikrofona konuştuğumda anlatacağım. Bu bir cesurlar öyküsüdür, iyiler öyküsüdür. Bu hikaye başlı başına doktora mastır tezleri yaptırılacak bir hikayedir. Onun için bütün arkadaşlarıma en kalbi teşekkürlerimi sunarım, Allah razı olsun derim çünkü buna çok kalpten inanıyorum. Her biriniz birer cesur bir iyi insansınız.

BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR, HİÇ DE ÇIKMAMIŞTIR

Bunu o yıllarda başarabilmek kolay değildi ama bunların hepsine direnildi. O yıllarda hepimize bir şey söylediler. 28 Şubat’ın Meral Akşener’ine kafir dendi. Biz kırk kişiyiz bu siyasette herkes birbirinin ciğerini bilir. Eğer o ciğerlerdeki urları biliyorsak, o ciğerinde ur olanlar çok dikkatli olmaları gerekir. Burada ciğerinde ur olan yoktur. Ben bu ülkede en zor zamanlarda içişleri bakanlığı yaptım ve bizim içimizde ciğerinde ur olan yoktur, yoktur, yoktur nitekim hiç de çıkmamıştır. Şimdi o seçime de girildi, milletimiz teveccüh gösterdi grup da kuruldu, devletimiz bize para verdi. Bir lira bağış almadan, milletimizin verdiği ile devletin verdiği para ile teşkilatlarımızı da partimizin sistemini de ferah ferah yönettiğimiz ve o sistemi son derece tutumlu bir şekilde o milletin vergilerini hayra kullanarak bir sistem kurduğumuz bir siyasi partiyiz.

İTİBARDAN TASARRUF OLMAZ DİYEN ARKADAŞLARIMIZA PARTİMİZİN EKONOMİK DÜZENİNİ İNCELEMELERİNİ ÖNERİYORUM

Devletin paralarının nasıl kullanıldığından çok nereye kullanıldığı önemlidir. Biz hukuki hata yapmadığımız gibi hayra vesile olacak şekilde harcıyoruz. Partimize verilen paranın, o helal paranın dörtte birini il ve ilçelerimize zorunlu olarak dağıtıyoruz. Çünkü bu bir vebaldir bizim için çünkü o il ve ilçe teşkilatlarını kuran kardeşlerimiz ceplerinden harcadılar. Dolayısıyla kimseden bir şey istemek zorunda kalmamaları için böyle bir yöntemimiz var. Büyük harcamaların olmadığı, tutumluluğun ne kadar önemli olduğunu, israf yapmamanın da ne kadar itibarlı bir iş olduğunu dünya aleme ve bizi yönetenlere gösterdiğimiz bir kaynak harcama metodu uyguluyoruz. İtibardan tasarruf olmaz diyen arkadaşlarımıza partimizin bu ekonomik düzenini incelemelerini öneriyorum. Hem tutumlu olup hem de her şeyi en iyi şekilde başarabildiğiniz bir ekonomik sistemin nasıl kurulduğunu ben bizi yönetenlere buyurun inceleyin diye bir vaka analizi olarak öneriyorum. Ondan sonra iddia ediyorum o on uçağın beşini satarlar. Biz emin adımlarla yürüyoruz.

Gerçekten millet bizi çağırıyor. Sizde geziyorsunuz ben de geziyorum, ne hikayeler dinliyoruz. 500 milyon dolar uçaklarla gezenlerin işitmesi gereken ne acılı hikayeler dinliyoruz. Konya’dan bizi arayanlar var, esnaftan var, gençlikten var, annelerden var, Aksaray’dan arayanlar var, Yozgat’tan arayanlar var, Nevşehir’den arayanlar var. Yani İç Anadolu’nun Selçuklu coğrafyasının yüzde 80-85 Ak Parti’ye oy vermiş bölgelerin ilçelerinden arayanlar var; çocuklarına bilgisayar istiyorlar, EBA için. Esnafları geziyoruz, diyorlar ki; derdimizi söyleyin. Her bir İYİ Partili yönetici şu an itibarıyla yaptığımız iş sadece vatandaşı dinlemek onun sorunlarını Milletvekili aracılığıyla Meclis’te, kürsü aracılığıyla grupta ve il ve ilçe teşkilatlarımız aracılığıyla da o şehirlerde yerel basın üzerinden öne koymak oraya dikkat etmek.

YOLUN SONU GÖRÜLÜYOR; YOLUN SONUNU DA SEÇMEN LEHİNE GETİREN İYİ PARTİ OLMUŞTUR

Birden bir şeyle karşılaştık. Çok uzun zamandır manevi değerler üzerinden kutuplaştırarak giden bir sistem vardı. O sistemi İYİ  Parti yıkıyor, yıkılmak üzere, insanlar birbirinin gözünün içine bakmaya başladı ve seçmen kendisini manevi değerler üzerinden kutuplaştırmaya çalışanların, aslında arkadan rızkına el koyduğunun anlamış durumda. Yani CHP’ye oy veren esnafın da durumu facia, Ak Parti’ye oy veren esnafın durumu da facia, İYİ Parti’ye oy veren esnafın durumu da facia. Yani hangi siyasi partiyi desteklerse desteklesin hepsinin durumu facia. Dolayısıyla vatandaş bunu farketmiş durumda. İYİ Parti’nin burada bizim yapmaya çalıştığımız şey seçmenin velinimet olduğunu kanaatini, hükmünü ağalara, muhteremlere öğretmektir. Ben diyorum ki, ben geliyorum benden sonra diğer ağalar gelecek diyorum. Abla gelmezler diyorlar 50 tane arabayla, bir kamyon kamyonla gezen gelemez buraya sığmaz diyorlar. Ben de diyorum ki, bir alt kadrodakiler gelir, onlar hiç gelemez, onlar dert dinlemeyi unuttu diyorlar. Seçimden seçime Ak Parti milletvekillerinin geldiği seçimden sonra bir daha uğramadığı ilçe esnafları gördük. Yolun sonu görülüyor, yolun sonunu da seçmen lehine getiren, onun gözünün içine bakmayı sağlayan İYİ Parti olmuştur, İYİ Parti kadroları olmuştur. Ben sizlere tekrar teşekkür ediyorum.

Sahada olan vatandaşla yanyana olan derdini dinleyen sadece biz varız. Biz eğer o zor dönemde partimizi kurmamış olsaydık, saldırılara dayanmamış olsaydık bugün siyasette demokraside olması gereken rekabet ortamının oluşması aynı zamanda yeni siyasi partilerin kurulması mümkün olamazdı. İYİ Parti’yi kurmayı aklımıza getirmeyip, referandumdan sonra evlerimize dağılsaydık bugün nasıl bir Türkiye ile karşı karşıya olacaktık hepimizin malumudur. Biz farklı bir siyasi partiyiz. Biz kimseye düşman bir parti değiliz. Biz sadece eleştirmeyiz, önce deriz ki,  bu yanlış şöyle yaparsan doğru olur deriz. Bütün önerilerimiz, tekliflerimiz miri maldır canın isterse al kullan hayata geçir. Bu kafayla giderseniz askere, tez alırsınız tezkere diyerek yola devam eden ama tekliflerimizi projelerimizi de açık açık ortaya koyan bir siyasi partiyiz.

MEMLEKET MASASINI BİZ TEKLİF ETTİĞİMİZDE; BİR KAŞIK SUDA DÜNYANIN FIRTINASI KOPARANLAR, BUGÜN MEMLEKET MASASININ KURULMASI LAZIM GELDİĞİNİ SÖYLÜYOR

Bugün ilginç bir şekilde hem sosyal medyada hem basında, memleket masası var. Memleket masasının kurulup kurulmayacağını sorguluyor bu işle meşgul olanlar. Memleket masası teklifi kimin? İYİ Parti’nin. Memleket masasının anlamı ne? Pandemi ile ilgili problemler, dış politika ile ilgili problemler, ekonomi ile ilgili problemler. Siz iktidarsınız, siz tek kafayla, tek gözle birbirinizi överek gidiyorsunuz, vatandaşı unuttunuz, Ana Muhalefeti bata sayarak bütün siyasi partileri bir masanın etrafında toplayın ekonomik görüşlerimizi, dış politika görüşlerinizi siz bizi bilgilendirin biz de size fikirlerimizi sunalım Türkiye kazansın millet kazansın. O gün bir kaşık suda dünyanın fırtınası koparmıştı, bugün de memleket masasının kurulması lazım geldiğini söylüyor aynı dün bağıranlar. Demek ki neymiş? İYİ Parti milletin yararına, ülkenin yararına, tekliflerini çok rahat bir biçimde kamuoyu önünde açıklayabiliyormuş. Ama şöyle bir durum var biz önceden görüyoruz, bu ağalar aradan süre geçiyor, zaten o problem derinleşiyor, kangren oluyor ondan sonra akıl ediyorlar hadi buyurun oluyor. Bizim birçok dediğimiz pandemi döneminde yerine getirildi ama hep sonradan, hep biraz gevşeterek yerine getirildi. İYİ Parti milletimizin gönlünde her şeye hayır demeyen ama milletin yararına, memleketin yararına her konuda fikri olan ve bu fikri paylaşan bir siyasi parti olma vasfını koruyarak devam edecektir. Çünkü biz iktidar olmak için bu partiyi kurduk, çünkü biz milletimize hizmet etmek için bu partiyi kurduk. Allah’ın izniyle, milletimizin teveccühü ile de göreceksiniz iktidar da olacağız, bu ülkeyi yöneteceğiz ve tekrar feraha kavuşturacağız.  


Hibya Haber Ajansı

banner362
Yorumlar (0)
banner339
banner353
açık
banner348
Günün Anketi Tümü
Sizce Yeni Sitemiz Nasıl Olmuş?
banner443
banner355
banner359
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 9 23
2. Galatasaray 10 20
3. Fenerbahçe 10 20
4. Beşiktaş 9 16
5. Kasımpaşa 10 15
6. Gaziantep FK 10 15
7. Karagümrük 10 14
8. Göztepe 9 14
9. Başakşehir 10 14
10. Konyaspor 9 12
11. Rizespor 9 12
12. Malatyaspor 9 12
13. Hatayspor 7 12
14. Trabzonspor 10 12
15. Antalyaspor 10 10
16. Sivasspor 9 9
17. Erzurumspor 9 9
18. Kayserispor 9 8
19. Denizlispor 9 6
20. Gençlerbirliği 9 5
21. Ankaragücü 8 2
Takımlar O P
1. Altınordu 11 23
2. Ankara Keçiörengücü 11 21
3. Samsunspor 11 20
4. Adana Demirspor 10 18
5. İstanbulspor 10 18
6. Tuzlaspor 10 18
7. Altay 9 16
8. Giresunspor 10 16
9. Bursaspor 11 14
10. Balıkesirspor 11 14
11. Akhisar Bld.Spor 11 13
12. Adanaspor 9 12
13. Bandırmaspor 11 11
14. Ümraniye 11 10
15. Menemen Belediyespor 9 9
16. Ankaraspor 10 8
17. Boluspor 10 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Tottenham 10 21
2. Liverpool 10 21
3. Chelsea 10 19
4. Leicester City 10 18
5. Southampton 10 17
6. Wolverhampton 10 17
7. Everton 10 16
8. M. United 9 16
9. Aston Villa 8 15
10. Man City 9 15
11. West Ham 9 14
12. Leeds United 10 14
13. Newcastle 10 14
14. Arsenal 10 13
15. Crystal Palace 10 13
16. Brighton 10 10
17. Fulham 10 7
18. West Bromwich 10 6
19. Burnley 9 5
20. Sheffield United 10 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 11 24
2. Atletico Madrid 9 23
3. Villarreal 11 20
4. Real Madrid 10 17
5. Sevilla 9 16
6. Cádiz 11 15
7. Barcelona 9 14
8. Granada 10 14
9. Athletic Bilbao 10 13
10. Elche 9 13
11. Getafe 10 13
12. Deportivo Alaves 11 13
13. Valencia 11 12
14. Real Betis 10 12
15. Osasuna 10 11
16. Eibar 10 10
17. Real Valladolid 11 10
18. Celta de Vigo 11 10
19. Levante 10 8
20. Huesca 11 7
banner360
Günün Karikatürü Tümü
banner419

Gelişmelerden Haberdar Olun

@