banner501

banner510

banner507

banner502

banner509

banner508

banner465

AXA Sigorta İki Yılda 20’den Fazla Üniversiteden 25 Bin Gence Ulaştı

AXA Sigorta “Gençlerle Birlikte Hareket Ediyoruz” mottosuyla gençleri desteklemek, yeni çalışmalar için onlara ilham vermek ve geleceği onlarla birlikte tasarlamak için bir süre önce hayata geçirdiği çalışmalarına tam hız devam ediyor.

banner345
SİGORTA 18.05.2021, 20:08 18.05.2021, 20:17
AXA Sigorta İki Yılda 20’den Fazla Üniversiteden 25 Bin Gence Ulaştı
banner414

Türkiye’nin dört bir yanındaki Üniversite etkinlikleri aracılığıyla iki yılda 20’den fazla üniversiteden 25 bin öğrenciye ulaşan şirket, spordan inovasyona kadar geniş bir yelpazede gençlere destek veriyor.

Türkiye’de sigorta sektörüne yenilikçi vizyonuyla öncülük eden AXA Sigorta, “Gençlerle Birlikte Hareket Ediyoruz”mottosuyla gençleri desteklemeye, ilham vermeye ve gençlerle birlikte geleceği tasarlamaya yönelik geniş kapsamlı çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Şirketin çalışmaları arasında yetenekli ve ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik burs programları, inovasyon projeleri için üniversite topluluklarına sağlanan destekler, sanat ve doğa alanlarında gençlere yönelik sosyal sorumluluk projeleri ve katıldığı kampüs etkinlikleri gibi ilham verici çalışmalar yer alıyor.

AXA Sigorta İki Yılda 20’den Fazla Üniversiteden 25 Bin Gence Ulaştı

Genç yetenekleri desteklemek için attığı adımlar spordan inovasyona kadar geniş bir yelpazeye yayılan AXA Sigorta, son iki yılda Türkiye’nin dört bir yanından 20’yi aşkın üniversitede 25 bin gence ulaşma fırsatı yakaladı. Genç yetenekleri keşfetmek, gençlerle diyalog içerisinde olmak, onların ihtiyaçlarını anlamak ve kendini gençlere tanıtmak için üniversitelerin kariyer fuarlarına dinamik katılım sağlayan AXA Sigorta’nın üst düzey yöneticileri dijital dönüşüm, finans, girişimcilik, sigortacılık ve liderlik temaları etrafında düzenli olarak gençlerle bir araya gelerek deneyimlerini aktardı.

9 Eylül Üniversitesi Gelişim Zirvesi’nde ve lider mezunlardan biri olarak katıldığı İTÜ Different Future Summit ve İTÜ Mezun Arılarla Soru Cevap etkinliklerinde AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, yoğun ilgi gören etkinliklerde meslek hayatındaki deneyimleri paylaşırken üniversiteli gençlerin sorularını da yanıtladı. Ölken ayrıca Sabancı Üniversitesi Tea Talks with CEOs etkinliğinde gençlerle hem sigortacılığın geleceği hem de AXA’nın iklim krizi konusundaki duruşu üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Yavuz Ölken, AXA Sigorta Hukuk ve Uyum Direktörü Onur Koçkar ile birlikte de KTO Karatay Üniversitesi Paraşüt Kariyer Fuarı’nda kendi başarı hikayelerini paylaşarak gençlere ilham verdi.

AXA Sigorta’nın platin sponsoru olduğu ODTÜ Online Gelişim Zirvesi’nde ise şirketin İcra Kurulu Üyeleri Sanem Çıngay ve Tuba Karataş Arıcan kariyer yolculuğunu paylaşarak gençlere gelecekleri için yol gösterdi. AXA Sigorta ana sponsorluğunda gerçekleşen Galatasaray Üniversitesi CaseCamp Zirvesi’nde AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı Firuzan İşcan gençlerle bir araya gelirken 25 yetenekli öğrencinin katılımı ile pazarlama vaka çalışmaları gerçekleştirildi. İşcan ayrıca Marmara Üniversitesi Dijital Dönüşüm Zirvesi’nde de AXA Sigorta’nın dijital dönüşüm yolculuğunu gençlere aktardı. Yeditepe Üniversitesi Finans Kariyer Günleri’ne konuk olan Tuba Karataş Arıcan AXA’yı, değerlerini ve kurumsal sorumluluk çalışmalarını tanıtma imkânı bulurken AXA Sigorta ana sponsorluğunda gerçekleştirilen KTÜ Endüstri Mühendisleri Kulübü Ulusal Vaka Analizi Yarışması’nda şirketin Kurumsal Teknik ve Hasar Başkanı Mert Ekitmen ve Kurumsal Teknik ve Hasar Direktörü Atilla Zorkirişçi farklı illerden 25 mühendislik öğrenciye yarışma öncesinde bir araya geldi. Anbean’ın katkılarıyla gerçekleştirilen Sanal Kariyer Fuarı ve W-Share Digital Inspiring Stories etkinliklerinde de AXA Sigorta İcra Kurulu Üyeleri şirketin başarılarını ve değerlerini gençlere aktardı. Bahçeşehir Üniversitesi NextGEN etkinliğinde ise AXA’daki robotik otomasyon çalışmaları konuya ilgi duyan öğrencilerle paylaşıldı.

Uludağ Üniversitesi HR Summit, Anadolu Üniversitesi Sektör Buluşmaları gibi etkinliklerde de yer alan AXA Sigorta, adeta gerçek bir çalışma deneyimi sunan AXIS AXA Intern Story gibi gençleri AXA Sigorta’da bekleyen kariyer ve kişisel gelişim fırsatları da gençlere anlatıyor ve sigortacılığın bir meslek olarak gençlerle buluşmasına katkı sağlıyor. Kariyer fuarları sayesinde gençler farklı staj programları ile şirket bünyesine dahil ediliyor; AXA Sigorta’nın şirket kültüründe gençler ve şirket arasında karşılıklı bir gelişim ve öğrenme eğrisi bulunuyor.

Gençlerin Hayallerine Finansal Destek

AXA Sigorta “Gençlerle Birlikte Hareket Ediyoruz” çatısı altında insanlığın ilerlemesine katkıda bulunabilmek için özellikle üniversitelerdeki teknoloji, yenilenebilir enerji, inovasyon, girişimcilik gibi alanlardaki projelere ve gençlerin hayallerine destek veriyor. Şirketin bu doğrultuda desteklediği oluşumların arasında Mars için tasarladığı insansız hava aracı ile uluslararası başarılar elde eden İTÜ Rover Takımı ve elektrikli yarış aracı üretme projesiyle yine uluslararası dereceler kazanan YTÜ Racing Takımı da yer alıyor. Şirketin sponsor olarak destek verdiği bir diğer projeler ise hidrojenin ülkemizde ve dünyada alternatif enerji kaynağı olarak yaygınlaşması için fikirler üreten Eskişehir Teknik Üniversitesi Hidroana Projesi ile temiz ve yeşil kaynaklarla geliştirilen araç fikirleri üzerinde çalışan Ege Üniversitesi Experience+ Mühendislik Atölyesi. AXA Sigorta ayrıca Beyond Dreams Muğla Milas Ören Köyü Ortaokulu çocuklarının yarışma ve laboratuvar masraflarına destek veriyor. Bu çalışmalar ayrıca AXA Sigorta’nın “Geleceğe Hazırız” vizyonu ve “Sigorta 4.0” yaklaşımlarıyla da paralel ilerliyor. Şirketin bu doğrultuda son adımı ise inovasyon ve girişimcilik için bir kuluçka merkezi olan İTÜ Çekirdek’le olan iş birliği. AXA Sigorta İTÜ Çekirdek’te içerisinde gençlerin de bulunduğu birçok girişimi bilim, teknoloji ve tasarımı bir araya getirerek çözümler üretmeleri için destekliyor.

Gençlerin hayallerine desteklemek için burs programları da oluşturan AXA Sigorta, Anadolu Bursiyerleri programı kapsamında ihtiyaç sahibi iki gencin Koç Üniversitesi’ndeki tüm lisans eğitimini “eğitimde fırsat eşitliği” ilkesiyle karşılıyor. Ayrıca Türkiye Voleybol Federasyonu Lisesi’ne verdiği burs desteği ile de genç sporcuların geleceğe doğru sağlam adımlar atmasına destek oluyor. Spor alanında gençlere verilen bir diğer destek ise AXA Sigorta’nın “İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu” yetiştirme hedefiyle çalışan Cumhuriyet ile yaşıt Altınordu Futbol Kulübü ile yaptığı “Değerler Ortaklığı”.

Sanat alanında güzel sanatlar fakültesi öğrencilerinin eserlerini mezuniyetlerinden evvel sergilenmesine olanak tanıyan Base Istanbul’a 4 senedir sigorta sponsorluğu desteği veren AXA Sigorta, iklim alanında ise Sera Çamaş’ın “Ağaçlar Hepimizin” projesini de desteklemiş ve sanal orman projesinin hayata geçirilmesine katkı sağlamıştı.

Sigortacılığın Geleceğine Yatırım

AXA Sigorta tüm bu çalışmaların yanı sıra profesyonel sigorta acentelerinin sürdürülebilirliği ve genç nesilleri dahil ederek sektörün gelecekte güçlenmesini sağlamak için Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile geleceğin sigortacılarını yetiştiren Gelecek Fakültesi eğitim programını düzenliyor. 2020 yılında ilk mezunlarını veren, Türkiye’de benzeri olmayan ve liderlik, zaman yönetimi, dijital pazarlama, risk danışmanlığı gibi pek çok farklı konuda online ve sınıf içi uygulamalı eğitimlerin verildiği programda AXA Sigorta yöneticileri de katılımcılara mentorluk veriyor.

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken hayalleri ve çabaları desteklenen gençlerin fark yaratan işlere ve büyük başarılara imza attığını ifade ediyor: “AXA Sigorta olarak her şeyden önce insanlığın gelişimi adına insanlık için önemli olanı korumak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda gençleri inovasyona, sürdürülebilir ve yeşil bir gelecek inşa etmeye teşvik ederek var olan bu çalışmalarımızı bir adım öteye taşıyor, gelecek nesillere aktarıyoruz. Gençler geleceğimizin mimarları ve ilham almak, kendilerini gerçekleştirmek ve dünyaya fayda sağlamak için desteğe ihtiyaç duyuyorlar. Şu ana kadar olan çalışmalarımızda gençler için farklı alanlarda imkanlar sunmaya, onların ihtiyaçları doğrultusunda hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaya gayret ettik, sayısız gencin hayatına dokunma fırsatı bulduk. Bu gayretimiz ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere en anlamlı armağanı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile birlikte yepyeni bir dinamizm ve ivme kazanarak ilerleyecek. Benimsediğimiz sürdürülebilir sigortacılık felsefesi ve benzersiz inovasyon yaklaşımı ile gençlerle birlikte harekete geçiyoruz, geleceğe onlarla birlikte emin adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

banner362
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner353
21°
parçalı bulutlu
banner348
Günün Anketi Tümü
Sizce Yeni Sitemiz Nasıl Olmuş?
banner443
banner500
banner503
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30
banner419