Kıbrıs Sigorta'da Bir İlk...

KKTC'nin ilk sigorta şirketi olan Kıbrıs Sigorta Şirketi'nde bir ilk yaşanıyor. Sigorta sektörüne öncülük etme misyonu ile faaliyetlerini sürdüren ve...

KKTC'nin ilk sigorta şirketi olan Kıbrıs Sigorta Şirketi'nde bir ilk yaşanıyor. Sigorta sektörüne öncülük etme misyonu ile faaliyetlerini sürdüren ve sigorta şirketleri arasında mali yapısı en iyi şirketlerden biri olan Kıbrıs Sigorta'da toplu iş sözleşmesi imzalanarak, çalışanlarının hakları güvence altına alındı.

Kıbrıs Sigorta ile Büro-İş arasında geçtiğimiz gün toplu iş sözleşmesi imzalandı. Kıbrıs Sigorta’nın yöneticilerinin, bu şirketin bugünlere gelmesinde emeği geçen ve fedakârca çalışan personelin haklarının korunması ve güvence altına alınması konusunda hassas oldukları belirtilirken, müşteri memnuniyeti odaklı çalışan Kıbrıs Sigorta Şirketi'nin, personel memnuniyetine de büyük önem verdiği kaydedildi. Kıbrıs Sigorta Şirketi Genel Müdürü Hasan Basri Beycanlı, sendikalaşma konusunda şirkette atılan bu önemli adımla ilgili gazetemize bilgi verdi.

Ülkede olası yaşanabilecek her türlü sigorta kapsamındaki hasarları ödeme konusunda güvenilir şirketlerden biri olan, halka açık limitet bir şirket olarak faaliyetlerini sürdüren ve sigortacılık sektöründe müşteri odaklı hizmet veren Kıbrıs Sigorta'nın Genel Müdürü Beycanlı, vatandaşlara sigorta poliçeleri konusunda da önemli uyarılarda bulundu.

1995 yılında kurulan ilk yerel şirket ve ilk sigorta şirketi olan Kıbrıs Sigorta Şirketi LTD. Genel Müdürü Hasan Basri Beycanlı, Kıbrıs Sigorta’nın kuruluşu ve bugüne kadarki faaliyeti ile ilgili bilgiler verdi. Beycanlı şöyle konuştu:

"HALKA AÇIK LİMİTED BİR ŞİRKET OLARAK FAALİYETİNİ SÜRDÜRDÜ"

“Kıbrıs Sigorta 1995 yılında kurulan ilk yerel şirkettir. İlk sigorta şirketidir. 95’li yıllardan önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sigorta şirketi yoktu. Türkiye’deki sigorta şirketlerinin bir acentesi olarak görev yapıyordu. O zamanki hükümet de, yasal düzenleme yapıp, 95 yılında sigorta şirketi kurulmasını gerektiren yasayı düzenlediler ve sigorta şirketi kuruldu. İlk kurulan şirket de biziz. Ondan sonra 96’lı yıllarda diğer yerel şirketler bizi takip etti. Daha sonra Türkiye’den şirketler geldi ve burada faaliyetlerine başladı. Kıbrıs Sigorta’nın kuruluş amacı şuydu; hem sigorta şirketine bir yön verme, hem de tabiri yerindeyse, daha kuralcı, disiplinli sigorta şirketinin kurulması için kamu ağırlıklı bir sigorta şirketi olarak kuruldu. Kamu idaresi değil, kamuya ait bankalar hissedar yapıldı ve halka açık şirket haline getirildi. Halka açık limited bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürdü. Kıbrıs Sigorta süreç içerisinde bu görevini layıkıyla yerine getirdi. Sigorta sektörüne öncülük etme misyonunu her zaman yerine getirdi. Bugün içinde bulunduğumuz durumda, mali olarak kendi ayakları üzerinde durabilen, hatta mali hiçbir sıkıntısı olmayan, sigorta sektöründe, müşteri odaklı memnuniyet yaratan şirketlerden biriyiz. Mali yapımız çok iyi olduğu için, piyasaya karşı sorumluluklarımızda hiçbir sıkıntımız yoktur. Acenteler ile olan ilişkilerimizde hiçbir sıkıntımız olmayan şirketlerdeniz. Hasarları gününde ödeme konusunda belki de, KKTC’de iki üç şirketten biriyiz.”

“SİGORTA YAPTIRIRKEN POLİÇELERİNİZE DİKKAT!”

Ülkedeki bazı sigorta şirketlerinin vatandaşları zaman zaman mağdur etmesi konusunun da sorulduğu Kıbrıs Sigorta Genel Müdürü Beycanlı, sigorta tazminleri konusunda vatandaşlara uyarılarda da bulundu.

Hasan Basri Beycanlı, vatandaşların sigorta poliçelerinin kapsamının ne olduğuna dikkat etmesi gerektiğini işaret etti ve Kıbrıs Sigorta Şirketi'nde müşteri memnuniyeti odaklı hizmet verildiğini ve poliçenin madde madde vatandaşlara izah edildiğini de belirtti.

“POLİÇE KAPSAMINDA YAZMAYAN HASAR TAZMİN EDİLMEZ!”

Vatandaşların sigorta yaptırırken içeriğini bilmediğini, olası bir hasar durumunda da sıkıntılar yaşandığını kaydeden Beycanlı, “bir konut sigortasında, poliçede doğal afet yok ise, doğal afetten oluşacak bir hasarı karşılamayacaktır” dedi.

Beycanlı, dolayısıyla sigorta yaptırırken, vatandaşların ne istediğini tam olarak bilmesi ve poliçenin neleri kapsadığının anlaşılmasının önemine dikkat çekti.

Vatandaşların sıkıntı yaşayabilmelerinin diğer bir nedeni de, ülkedeki bazı sigorta şirketlerinin mali yapılarından ötürü olduğunu belirten Beycanlı, hasar ödemelerinde müşteriye sıkıntı yaşatabildikleri veya mağdur edebildiklerinin de zaman zaman görüldüğünü kaydetti. Beycanlı, “Bazı sigorta şirketlerinin dönem dönem mali sıkıntıları olur, hasarı ödeme refleksleri azalır” dedi.

KIBRIS SİGORTA’NIN FARKI BU…

Kıbrıs Sigorta’nın, müşterilerinin olası bir hasar hadisesinde, çok hızlı hareket ettiğini sigorta kapsamında olan hasarları en erken zamanda giderdiklerini vurguladı. Bunun Kıbrıs Sigorta şirketinin çalışanlarının özverilerinden de kaynaklandığını, şirket personelinin kendi iş yerleri gibi çalıştığını belirten Beycanlı, “en iyi mali yapısı olan şirketlerden bir tanesiyiz” diye konuştu.

Türkiye’den gelip burada faaliyet gösteren sigorta şirketleri ile her dalda rekabet edebilecek durumda olduklarını kaydeden Beycanlı, onların yaptığı tüm sigortalar büyüklüğü ne olursa olsun Kıbrıs Sigorta’da yapılabileceğinin altını çizdi.

Kıbrıs Sigorta ile Büro-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

Kıbrıs Sigorta’nın bu başarısının yönetim kurulu, ortakları ve personeli sayesinde olduğunu işaret eden Müdür Beycanlı, bu kadar fedakârca, canı gönülden, mesai mevhumu gözetmeden çalışan personeline bir güven vermenin şart olduğunu kaydetti. Müdür Beycanlı, “Bizlere düşen bu personelin, hakkını, hukukunu korumak ve kayıt altına almaktır. İş hayatında bu tip işler de sendikalaşma ile olur. Yönetim Kurulu da, aynı görüşle, benim getirdiğim bu öneriyi desteklediler. Geçtiğimiz gün, çalışanların haklarını, menfaatlerini koruyucu sendikalardan Büro-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladık” dedi.

“KIBRIS SİGORTA’DA BİR İLK”

Bunun Kıbrıs Sigorta için bir ilk olduğunu kaydeden Müdür Beycanlı, “bu ilk de bize nasip oldu. Biz Kıbrıs Sigorta idarecileri olarak böyle bir eyleme öncülük ettik ve memnunuz. En azından bu kadar yıldır emek veren bu şirketlerin bir yere gelmesinde ciddi şekilde katkıları olan personelimizi de hakları, hukukları açısından bir koruma altına aldığımız kanaatindeyim. Olması gereken bir durumdu. Ben her zaman söylerim, sendikacılık ve toplu iş sözleşmesi, iş hayatının her zaman olmazsa olmazıdır. Hayırlı olsun” diye konuştu.

#

26 Eki 2017 - 19:58 - Sigorta

Son bir ayda sigortahaber.com sitesinde 82.191 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sigorta Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sigorta Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sigorta Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sigorta Haber değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce 2021 Yılının En İyi Sigorta Şirketi Hangisi?
Tüm anketler