SEGEM sınav sonuçları sorgulama sayfası açıldı

Haberimizden merak ettiğiniz 2017 SEGEM sınav sonuçlarına erişebilir sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Sınava giren adayların internette en çok aradığ...

Haberimizden merak ettiğiniz 2017 SEGEM sınav sonuçlarına erişebilir sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Sınava giren adayların internette en çok aradığı konuların başında gelen sonuçlar segem.org.tr adresinden öğrenilebilecek. Sigortacılık Eğitim Merkezi, sigorta sektörüne yönelik mesleki nitelik taşıyan eğitim ve sınavı hakkında merak ettiklerinizi bulabilir ayrıntıları takip edebilirsiniz. İşte 2017 SEGEM sınavı ve kurumdan yapılan sınav sonuçlarına ilişkin son dakika gelişmeleri...

Sınava giren adayların merakla beklediği 2017 SEGEM sınav sonuçları sayfasına haberimizden kolaylıkla ulaşabilir sorgulama ekranından sonuçları açıkladığı andan itibaren öğrenebilirsiniz. Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında, sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı (SEGEM SINAVI SONUÇLARI) sonuçları kurumun internet sitesinden açıklanacak. Adaylar sonuçları TC. Kimlik Numaraları ile öğrenebilecekler. Teknik Personel Yeterlilik Sınav Sonuçları, Türk Sigorta Mevzuatı, Tarım Sigortaları Eksperliği Performans Değerleme, Tarım Sigortaları Eksperliği Ön Eleme, Sigorta Brokerleri, Aktüerlik Sınav Sonuçlarını haberimizden yer alan linkten öğrenebilirsiniz. İşte konu hakkında merak ettikleriniz ve detaylar...

SEGEM SINAV SONUÇLARI

Sınavda, 100 üzerinden en az 60 alan her aday, sertifika almaya hak kazanacaktır. Sınav sonuçları SEGEM internet sitesinin “Sınav Sonuçları” bölümünden açıklanacaktır. Adaylar Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Sertifikasını, sınav sonucunun açıklandığı tarihten itibaren 180 gün boyunca “Sınav Sonuçlarım” bölümünden görüntüleyebilecek ve bu alandan yazdırabilecektir. Belirtilen süre sonunda, adaylar bu alandan sertifikalarını görüntüleyemeyeceğinden kişilerin sertifikalarını bilgisayarlarına indirmeleri ve kaydetmeleri önerilir. Ayrıca basılı sertifika gönderimi yapılmayacaktır. 180 gün sonra sertifikalarını görüntülemek ve yazdırmak isteyen adayların, SEGEM internet sitesi üzerinden üye girişi yaparak “Online Ödeme’’ bölümünden, “Sertifika Ödemesi” olan 35 TL’yi yatırması ve online “Sertifika Ödemesi Dilekçesi”ni doldurması gerekmektedir.

SEGEM SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN...

Bu amaçla yapılan EFT/Havale ödemeleri kabul edilmeyecektir. Yukarda yer alan linkten SEGEM sınav sonuçları sayfasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

SONUÇLARA İTİRAZLAR 10 GÜN İÇİNDE YAPILACAK

Sınav sonucunun yeniden incelenmesini isteyen adayların, bu sonuçların açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde SEGEM’e başvurmaları gerekmektedir. Sınav sonucuna itiraz etmek isteyen adayların, SEGEM internet sitesinden üye girişi yaparak “Online Ödeme’’ bölümünden, “İtiraz Ödemesi” olan 15 TL’yi yatırması ve online “İtiraz Ödemesi Dilekçesi’ni doldurması gerekmektedir. Bu amaçla yapılan EFT/Havale ödemeleri kabul edilmeyecektir. Sınav sonuçları konusundaki itirazlar, Sınav Komisyonu tarafından değerlendirilerek en geç 15 gün içinde sonuçlandırılacaktır.

SINAVDA SORULAN KONULAR

Sigortaya Giriş

Sigortanın İşlevleri

Sigorta Sözleşmesi ve Sigortanın Tarafları

Sigortalanabilirlik Kavramı

Sigortanın Temel Prensipleri

Temel Reasürans Bilgisi

5684 Sayılı Sigortacılık Kanunu’nda Acenteler

Sigorta Acenteleri Yönetmeliği

Sigorta Acenteleri Yönetmeliğinin Uygulanmasına İlişkin Genelge

Acentelere İlişkin İkincil Düzenlemeler

6102 Sayılı Türk Ticaret Kanununun Acentelere İlişkin Hükümleri

Acentelerin Hak ve Yükümlülükleri

Türkiye’de Sigorta Uygulamaları

Aracıların Sistemdeki Yeri

Sigorta Fiyatlaması ve Banka Uygulamaları

Hasar

Sigortaya İlişkin Teknik Terimler

Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri ile Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelik olarak belirlenmiştir.

SEGEM NEDİR?

Sigortacılık Eğitim Merkezi, 3/6/2007 tarihli ve 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’nun 31 inci maddesinde belirtilen faaliyetleri gerçekleştirmek üzere, Kanunun 24 üncü maddesinin 10 uncu fıkrasına göre Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği bünyesinde tüzel kişiliği haiz olarak kurulan bir meslek kuruluşudur. Merkezin yapısı, kuruluş ve faaliyetleri, 1/6/2008 tarihli ve 26893 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sigortacılık Eğitim Merkezi Yönetmeliği ile düzenlenmiştir.

SEGEM'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Bir takım sosyal medya aracılığıyla “Acente Teknik Personel Sınavı”na hazırlık adı altına yayınların pazarlandığı ve satıldığı tespit edilmiştir. Konuya ilişkin olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak üzere, aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM), 5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında teknik personel olarak faaliyette bulunacak kişiler için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’nı düzenlemek üzere görevlendirilmiştir. Söz konusu sınava başvuruda bulunan tüm adaylara; sınava hazırlanabilmesi amacıyla “Teknik Personel Yeterlilik Sınavına Hazırlık Eğitimi’’ ücretsiz olarak SEGEM Akademi platformu üzerinden sunulmaktadır. İlgili eğitimler her sınav dönemi öncesinde güncellenmektedir.

SEGEM’in düzenlediği hiçbir sınava ilişkin ders notları ve/veya sorular ücret karşılığı satılmamaktadır. Bu tür dokümanların içeriğinin yol açacağı yanlış, eksik, güncelliğini yitirmiş ve yanıltıcı bilgiler sonucu sınavlarda mağduriyet yaşanabileceğine dikkat çekeriz.

Sadece SEGEM’in internet sitesi olan www.segem.org.tr adresinde yayımlanan duyuru ve dokümanların takip edilmesi, bunun dışında herhangi bir kaynaktan ücretli ya da ücretsiz sağlanan açıklama ve dokümanlara itibar edilmemesi hususuna dikkat çeker, başta bu tür dokümanları hazırlayan kişi/kişiler olmak üzere basım ve dağıtımını gerçekleştiren kurum/kuruluşlara ilişkin her türlü hukuksal işlemin takipçisi olacağımızı değerli kamuoyuna saygı ile bildiririz.

Haberimizden merak ettiğiniz 2017 SEGEM sınav sonuçlarına erişebilir sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Sınava giren adayların internette en çok aradığı konuların başında gelen sonuçlar segem.org.tr adresinden öğrenilebilecek. Sigortacılık Eğitim Merkezi, sigorta sektörüne yönelik mesleki nitelik taşıyan eğitim ve sınavı hakkında merak ettiklerinizi bulabilir ayrıntıları takip edebilirsiniz. İşte 2017 SEGEM sınavı ve kurumdan yapılan sınav sonuçlarına ilişkin son dakika gelişmeleri...

#

08 Eki 2017 - 20:20 - Sigorta

Son bir ayda sigortahaber.com sitesinde 80.606 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sigorta Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sigorta Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sigorta Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sigorta Haber değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce 2021 Yılının En İyi Sigorta Şirketi Hangisi?
Tüm anketler