AXA, Stratejik Yolculuğunun Yeni Aşamasını Uygulamak Üzere Yaptığı Üst Düzey Liderlik Değişikliklerini Duyurdu

AXA, Aralık 2020’de sunduğu 2023 stratejik planı (Driving Progress) uygulamak üzere üst düzey yönetici ekibinde yaptığı değişiklikleri duyurdu.

AXA Grubu’nun CEO’su Thomas Buberl,

“Driving Progress 2023 stratejik planının lansmanıyla birlikte AXA için yeni bir dönem başladı. 2020 sonuçlarımız COVID-19 krizi boyunca AXA olarak dayanıklılığımızı gösterdi, şimdi ise tamamen 2023 planımızı uygulamaya odaklandık. Karmaşık ve değişken niteliklerini koruyacak olan konjonktürde, stratejik önceliklerimizin uygulanmasını hızlandırmak ve tüm pazarlarımızda AXA’nın liderliğini pekiştirmek adına yenilenen liderlik ekibimizi ve sadeleştirilen organizasyonel yapımızı duyuruyoruz.” dedi.

AXA’nın kurumsal merkezi 2017'de başlatılan işletim modeline uygun olarak daha basit ve odaklı bir organizasyona sahip olacak ve iki CEO Yardımcısı tarafından yönetilecek. Frédéric de Courtois, 1 Ağustos’ta AXA’ya Finans ve Yatırımlar, Risk Yönetimi, Strateji ve Ceded Reasürans'tan sorumlu CEO Yardımcısı olarak katılacak. Hukuk, İnsan Kaynakları, Denetim, Uyum ve Halkla İlişkilerden sorumlu CEO Yardımcısı ve Grup Genel Sekreteri George Stansfieldise aynı zamanda İletişim, Marka ve Sürdürülebilirlikten sorumlu olacak. İki CEO Yardımcısı bu doğrultuda yeni stratejik planın tutarlı ve etkili bir şekilde uygulanmasını sağlamak için AXA Grubu’nun tüm merkezi işlevlerinin yönetimini üstlenecek.

Grup Finans Direktörü Etienne Bouas-Laurent, 1 Temmuz'dan itibaren AXA Belçika CEO'su olacak. Bouas-Laurent, kısa süre sonra duyurulacak yeni bir çapraz rolü üstlenecek olan Jef Van In'in yerini alacak. Etienne Bouas-Laurent, Lüksemburg'daki faaliyetleri de denetleyecek. Alban de Mailly Nesle ise Grup Baş Risk ve Yatırım Sorumlusu, 1 Temmuz'dan itibaren Grup Yatırımları'na liderlik etmeye devam ederken Grup Finans Direktörü görevini de üstlenecek.

Buberl bu değişiklikler hakkında, “Frédéric'i, çoğu merkezi işlevi denetlediği ve strateji uygulamalarında bulunduğu Genel Müdürlük dahil bir dizi üst düzey yönetim pozisyonunda görev yaptığı Generali'deki çok başarılı bir beş yılın ardından yeniden AXA'da görmekten dolayı çok mutluyum. Generali'ye katılmasından önce Frédéric, AXA'da 20 yıldan fazla çalışmış ve AXA İtalya CEO'su da dahil olmak üzere bir dizi üst düzey pozisyonda görev yapmıştı. Frédéric, endüstri ve finans piyasaları hakkında derinlemesine bilgi sağlayacak ve 2023 planımızın uygulanmasında kilit rol oynayacak. Yolculuğumuzun bu yeni aşamasında Frédéric ve George ile yakın çalışmayı dört gözle bekliyorum. Bu vesileyle Etienne'e yaptığı olağanüstü iş için, özellikle de kriz sürecindeki katkıları için içtenlikle teşekkür etmek isterim. AXA için önemli bir çapraz rol üstlenecek olan Jef Van In tarafından son yıllarda yönetilmiş olan dönüşümü başarıyla sürdüreceği ve önemli bir pazarı yöneteceği görevinde kendisine en iyi dileklerimi iletiyorum. Grup CFO'su olarak Alban ile de yeni pozisyonunda çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyorum. Finans, risk ve sermaye yönetimi alanındaki geniş deneyimi ve Grup hakkındaki kapsamlı bilgisi, yeni pozisyonu için nitelik ve uzmanlığı bir araya getiren mükemmel harman oluşturuyor.” dedi.

AXA önemli coğrafyalarda başka liderlik pozisyonlarında da önemli değişiklikler uygulayacak. AXA Fransa Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Jacques de Peretti,Grup genelinde önemli stratejik girişimlerin yürütülmesine yardımcı olmak için Grup CEO'suna Kıdemli Danışman olarak ve farklı AXA kuruluşlarının Yönetim Kurulu üyesi olarak yeni görevler üstlenecek. Jacques de Peretti, AXA’nın Yönetim Komitesi’nin bir üyesi olarak kalmaya devam edecek. AXA İtalya CEO'su Patrick Cohen, 3 Mayıs'tan itibaren AXA Fransa'nın CEO'su olarak atanacak ve Thomas Buberl'e rapor verecek. AXA Uluslararası ve Yeni Pazarlar (INM) CEO'su Benoît Claveranne, Grup dışında yeni fırsatları değerlendirmeye karar verdi. Bu doğrultuda INM'nin Afrika ve Asya operasyonları bundan sonra AXA Asya CEO'su Gordon Watson'a raporlayacak. Aralarında AXA Meksika, AXA Kolombiya, AXA Brezilya, AXA Rusya ve AXA Türkiye’nin de olduğu diğer INM operasyonları, AXA Partners ve AXA Next ise AXA Avrupa CEO'su Antimo Perretta'ya raporlayacak.

Buberl üst düzey yönetimdeki bu değişimlere dair görüşlerine ise “Jacques'a kariyeri boyunca, özellikle AXA Fransa'nın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su olarak, AXA'nın başarısına olan büyük katkılarından dolayı içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Jacques, güçlü ve kararlı ekibiyle ve her zaman el ele çalıştığı acentelerimizle pazar lideri olarak konumumuzu güçlendiren büyük dönüşümlerle AXA Fransa tarihine damgasını vurdu. Onunla yakın çalışma ve geçmiş yıllardaki deneyimlerinden yararlanma fırsatına sahip olduğum için minnettarım ve bir sonraki stratejik planımızın bazı önemli önceliklerinde beni desteklemek adına bizimle kalmayı kabul ettiği için mutluyum. İşimizi dönüştürmede ve AXA’nın İtalyan pazarındaki konumunu güçlendirmede bıraktığı büyük izlerden sonra Patrick’in bu önemli rolü üstlendiğini görmekten de çok mutluyum. Patrick’in müşteri liderliğinde inovasyon, teknoloji liderliğinde dönüşüm ve liderlik tutkusu, ekiplerimizle birlikte iç pazarımızda bir başka başarı hikayesi yazmamızda etkili olacak. Kendisine ve AXA Fransa ekiplerine görevlerinde başarılar diliyorum. Benoît, AXA'da kuvvetli iş vizyonunu ve faaliyetlerimizi olgun ve gelişmekte olan pazarlarda dönüştürme cesaretini kanıtladığı muhteşem bir kariyere sahip. Coğrafi ayak izimizin sadeleştirilmesindeki desteği ve hızlı büyüyen pazarlarımıza getirdiği liderlik için kendisine içtenlikle teşekkür ederim.” sözleriyle ifade etti.

AXA’nın üst düzey yönetimde yaptığı bu değişiklikler yönetim komitesinde de değişiklikleri beraberinde getiriyor. Grubun Yönetim Komitesi, Grup Genel Danışmanı Helen Browneve Grup İletişim Başkanı, Marka ve Sürdürülebilirlik Sorumlusu Ulrike Decoene'nin de eklenmesiyle yenilenecek. AXA’nın Thomas Buberl liderliğindeki Yönetim Komitesi aşağıdaki 15 üyeden oluşacak:

George Stansfield, CEO Vekili- Grup Genel Sekreterliği (Hukuk, IK, Denetim, Uyum, Kamusal İlişkiler, İletişim, Marka ve Sürdürülebilirlik)

Frédéric de Courtois, CEO Vekili- Finans, Yatırım, Risk Yönetimi ve Strateji

Helen Browne, Grup Genel Danışmanı

Patrick Cohen, CEO- AXA Fransa

Ulrike Decoene, Grup İletişim, Marka ve Sürdürülebilirlik Başkanı

Georges Desvaux, Grup Strateji ve İş Geliştirme Başkanı

Scott Gunter, CEO- AXA XL

Alban de Mailly Nesle, Grup CFO

Marco Morelli, AXA Investment Managers İcra Kurulu Başkanı

Jacques de Peretti, Kıdemli Danışman

Antimo Perretta, CEO- AXA Avrupa

Karima Silvent, Grup IK Başkanı

Astrid Stange, CEO- AXA GO

Gordon Watson, CEO- AXA Asya

Thomas Buberl “Yeni yeteneklerle güçlendirilen, çok çeşitli perspektifleri ve kişilikleri bir araya getiren bu yeni liderlik ekibinin kriz sonrası yeni ortamda başarılı bir şekilde hareket etmemize, eşitlikçi ve kapsayıcı bir kültür geliştirmeyi sürdürmemize, AXA'nın sektörümüzdeki liderliğini ve tutkusunu güçlendirmemize yardımcı olacağına inanıyorum.” diyerek değişim hakkında düşüncelerini ifade etti.

AXA’nın üst düzey yönetimindeki değişikliklerin uygulanması, uygun durumlarda sosyal ortaklar ve düzenleyici makamlarla istişareye tabidir.

#

27 Mar 2021 - 13:21 - Sigorta

Son bir ayda sigortahaber.com sitesinde 80.606 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sigorta Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sigorta Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sigorta Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sigorta Haber değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce 2021 Yılının En İyi Sigorta Şirketi Hangisi?
Tüm anketler