Ekşi Sözlük; sigorta şişirmeli hasar kayıtlı araba almak!

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri olan Ekşi Sözlük'de ''sigorta şişirmeli hasar kayıtlı araba almak'' konusu açıldı. Bakın ne cevaplar geldi;

şükela: yapan var mı merak ettiğim eylemdir. hasar kaydı var ancak üç kağıt yüzünden oluşturuldu arabada hiçbir sorun yok diyorlar. böylesi tecrübesi olan suserlar var mıdır?

 • (bkz: inanma seni sikecek)

  09.10.2018 12:09 hosvelkam

 • kazanın her açıdan fotoğrafları varsa alınabilecek olan arabadır.

  09.10.2018 12:11 puskulut

 • kazanın her açıdan fotoğrafları varsa bile alınmayacak olan arabadır. zira adamlar arabayı topladıktan sonra kendileri bazı yerlerini bildiğin çekiçle ezip büzüp o şekilde hasarlı olarak gösterebiliyorlar.

  edit; bakın arkadaşlar bu olayı herkes yapıyor demiyorum o yüzden aptal aptal mesajlar atmayın. dolandırıcı turnusolü oldu lan başlık.

  09.10.2018 12:15 ~ 14:56 su anda calan sarki

 • yalan dolan. hiçbir sigorta daha fazla para ödemek istemez. yemeyin.

  (bkz: yemedik ulan yemedik)

  09.10.2018 12:16 sansli pipi

 • devlet perte çıkan arabaları piyasaya sürmemelidir. araç hurda ve yedek parça olarak değerlendirilmelidir diye düşünüyorum.

  09.10.2018 12:20 ararbuluruz

 • fiyatı muadillerine göre ucuzsa alınabilir. ucuza alırsın satarken de ucuza satarsın. temizi 50 bin eden arabanın hasar kayıtlısı 40 bin ediyorsa alırsın binersin. satacağın zaman da arabanın temizi 60 bin ediyorsa 50 bine satarsın. ama hasar kayıtlı olmasına rağmen aynı arabanın temizi ile aynı fiyata satılıyorsa o zaman uzak dur derim.

  edit1: arabayı uzun süre kullanacaksanız alın, alıp 1 yıl sonra satarım diyorsan almayın.

  edit2: hasar kayıtlı dediysek hasarın nereye geldiğine de bakın, arabanın şasesine, motorun önemli kısımlarına darbe almadıktan sonra çok da önemli değil.

  09.10.2018 12:21 ~ 10.10.2018 08:48 kraldan cok kralci

 • hiçbir sigorta şirketi durup dururken "ben bu ahmet'in hasarını şişirip fazladan para vereyim" demeyeceği için normal hasar kayıtlı bir araba almakla eşdeğer olan eylemdir.

  hasar durumuna bağlı olarak da tercih edilebilir.

  09.10.2018 12:22 sonsehzade

 • 2500 liralık motosikletime ön jantı yamuldu diye 2000 liralık hasar kaydı çıkardılar. ekspertiz de, sigorta şirketi de onayladı.

  bayi 300 lira masraf etti sadece, dosyayı kapattı. hem sigorta şirketi hem de ben dolandırıldım. maalesef böyle şeyler dönüyor. yasal işlemlere yakın zamanda başlayacağım. muhtemelen-ekspertiz ve bayi arasında anlaşmalı büyük dolandırıcılıklar dönüyor. sigorta şirketini uyardım sikine takmadı. o sizin bayi ile aranızdaki sorun ben parayı veririm gerisi önemli değil dedi.

şükela: uyanıklıktır.

 • çünkü tüm sigorta şirketleri kerizoğlukeriz, bu arabayı alan sense tam bir kurnazoğlukurnazsın!.

  evet...

  #81191196

  09.10.2018 12:26 tahirikemal

 • görünen o ki şişirilmiş hasar kayıtlı araba almak çok daha mantıklı. millet gerçek kazası olan arabayı kaskodan yaptırmıyor . bunu yaptırmanın faydası da yok. tramerde hasar kaydı da çıkmıyor. adam gibi hasarı olmayan arabayı da sigortadan yaptırıyor. hem servis kazanıyor hem sigorta eksperi . yani ağır hasar kayıtlı araba gerçekte çıtır hasarlı oluyor.

  09.10.2018 12:28 armanac05

 • şu işin çözümü o kadar basit ki. pert veya ağır hasarlı araçları devlet trafikten men edecek. bu kadar basit.

  adam kaza yapmış, airbagler açılmış, çıkma airbag bulunup takılmış, sahibinden'e sigorta şişirmesi hasar kaydı var yazılmış, aracın sadece sağ tarafta boyalı olduğu girilmiş ve gariban birisi parası yetmediği için bu çakalların yaptığı numaralara kanıp bu arabayı almış. sonrasında yapacağı bir kazada allah korusun ölüm riski çok fazla. o airbagler bir daha açılmayabilir. devletimizin insanına verdiği değer bu mu? soruyorum size?

  bu garibanların, eline geçen üç kuruşu avucunda sıkarak araba almaya çalışanların vebali devletin boynunda değilse kimin boynunda? yazık. gerçekten çok yazık. bu ülkede gariban olmak ne kadar zor.

  bu ilanı veren şerefsizler bokunuzda boğulun. garibanların üç kuruşu boğazınıza dizilsin. şerefsiz haysiyetsiz yavşaklar.

  devamını okuyayım...

  09.10.2018 12:33 ~ 12:34 fikirmuhendisifikri

 • burada arkadaş çok güzel anlatmış. ben ikna oldum

  09.10.2018 12:36 nassii yeaa

 • yakın zamanda aracıma vurdular.. 2017 model bir araç.. sağlam gömdüler.. arka bagaj kapağı, sol arka kapı, sol çamurluk ve tampon değişimi verdi sigorta ekspertiz.. ben servise verdim kazadan sonra direkt ve benim kasko üzerinden yapılsın dedim.. sistem su ; benim kasko üzerinden hasarı gideriyorlar, sonra benim kasko karşı tarafın sigortasından tahsil ediyor yaptığı harcamaları.. merak ettim, ne kadar hasar kaydı çıktı diye ve sonuç; 37.000 tl.. parça fiyatları nedir bilmiyorum lakin bana şişirilmiş geldi fiyat.. aracın hasarı önden değil ise ve fiyatı hasarsız araçlara göre çok makul ise ben alırım.. içime sindiyse dinlemem hasar kaydı filan..

  09.10.2018 12:36 tamyogusmalizombi

 • durun sigorta şişirmeli hasar kayıtlı araba sahibi geldi.

  şimdi yazanlar "sigorta neden şişirsin diyor", haklısınız sigorta şişirmez ama şöyle oluyor.

  mesela bir kaza yapıyorsunuz, araba önden hasar alıyor, siz kaskom var diye, orjinal ve sağlam yapılsın diye aracın orjinal servisine götürüyorsunuz. orjinal servis minik hasarları bile onarmaz, parçayı değiştirir, mesela arka çamurluk çizilmiştir ama mahallede kaportacı abinin 100 tl ile onaracağı hasarı servis 1000 tl'ye parça değişimi yaparak halleder. dolayısıyla, siz de kasko ödüyorum zaten sağlam olsun dediğinizde orjinal servis 1000 tl'de kaportacının halledeceği hasarı 5000 tl'ye onarır, ortada dolandırıcılık şişirme falan yok aslında, kasko da o parayı öder. ayrıca orjinal servisin yedek parça fiyatları kadar işçiliği de çok pahalı, onları da masraf olarak kayda dolayısıyla tramere işliyor.

  ben 2 kere kaza yaptım, aslında basit hasarlardır, yürür halde gitti araç servise, umrumda da olmadı nereleri değişecek diye kaskosu olduğu için, 7000 tl hasar çıkmış, tramere de işlemiş idi. 2. kazada da nasıl oldu anlamadım 5000 tl hasar ödemesi yapılmış. çok net söylüyorum kaskoma güvenmesem mahallede bizim nuh abi var 2000 tl ye ikisini de hallederdi, tramer kaydım da olmazdı.

  şimdi arabayı satmaya çalışsam oooo 12 bin hasar kaydı var pert sayılır diyor. yok yahu öyle büyük hasarlar diyorsun inanmıyor, sanki ben pertten döndürmüşüm muamelesi görüyorum.

  artık akıllandım kasko yaptırmıyorum, oluşan hasarları da nuh abiye kaskoya vereceğim paranın yarısını verip yaptırıyorum.

  kasko denen şey zarar ziyan.

  devamını okuyayım...

  09.10.2018 12:39 ~ 12:40 minesota

 • arkanıza bile bakmadan kaçmanız gereken bir durumdur. üstte bir yazar arkadaşın da dediği gibi hiçbir sigorta şirketi fazla para ödemez. sigorta şirketlerinin perte çıkardığı arabaları gerekirse 2 arabayı birleştirerek (eve yanlış duymadınız 2 araba) hasarı şişirilmiş diye toplayıp, satıyorlar. uzak durulması gereken bir durum.

  09.10.2018 12:40 ~ 12:41 one night stark

 • çalıntı araçla şasi no değişir. araç temizdir ancak hasar kaydı görünür.

  09.10.2018 12:40 kecicim

 • dolandırılmaktır. sözde galerici, özde dolandırıcıların sıklıkla kullandığı bir numaralı yalandır.

  bunun gibi "ağaç dalı çizdiği için tavanı boyalıdır" yalanı var ama gerçekte araç şarampole yuvarlanmıştır.

  09.10.2018 12:42 fredy013

 • bundan 15 ya da 20 sene önce olsa "evet al" diye cevaplayacağım soru.

  millet kasko muhabbetine daha ayıkmamışken tamirci exsper ikilisi hem araç sahibini hemde sigorta firmalarını ayan beyan düdüklüyorlardı. 2 liralık hasarı 5 lira gösterip aradaki 3 lirayı güzelce pay ediyorlar,olan aracın sicili ile alenen dolandırılan sigorta şirketlerine oluyordu. sigorta firmaları işe uyanıp denetimleri arttırınca dümenler bıçak gibi kesildi fakat nadirde olsa hala devam ediyordur diye düşünüyorum.

  konunun açıklayıcı olması açısından şahit olunmuş bir örnek ile bitireyim; kaskosuz araç ile kaza yapılır masraf o zamanın (sene 2002) parasıyla yaklaşık 1.5 milyardır. araç mecburen tanıdık ustaya cepten yaptırılır yattığı süre içerisinde de "bir musibet bin nasihattan iyidir" mottosuyla araca kasko yaptırılır. araç ustadan teslim alındığı gün haliç köprüsünün üzerinde tekrar kaza yapılır. aynı ustaya yine götürülür, usta "ben gelen exsperden diğer kazanında masrafını alıcam ama masraf şişecek karışma" denir. karışılmaz * gerçekten ustanın dediği gibi cepten ödenen 1.5 milyarlık masraf son yapılan kazaya eklenerek geri alınır.

  şimdi bizim türk insanının çevirdiği üç kağıda çakallığa dalavereye akıl sır erer mi? bu sigorta şirketleri zamanında nasıl mağdur edildi buradan hesap et.

  devamını okuyayım...

  09.10.2018 12:42 yok olm oyle bisey

  Tüm Cevapları Okumak için TIKLAYIN#

10 Eki 2018 - 14:38 - Sigorta

Son bir ayda sigortahaber.com sitesinde 78.714 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sigorta Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sigorta Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sigorta Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sigorta Haber değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce 2021 Yılının En İyi Sigorta Şirketi Hangisi?
Tüm anketler