Willis Towers Watson, UFRS 17'nin karmaşık dünyasına çözüm olabilecek yeni bir yazılım sunuyor.

Willis Towers Watson, sigortacılık muhasebe gereksinimlerinin en önemli ve karmaşık değişikliklerinden biri olan UFRS 17 uygulamalarına yardımcı olmak için tasarlanan ResQ Financial Reporter’ı piyasaya sürdü.

Hayat Dışı Sigortacılık alanında çözümler üretmek için tasarlanan ResQ Financial Reporter, finansal tablolar oluşturmak, karmaşık UFRS 17’nin standardını desteklemek ve uygulamak için kolay, verimli bir çerçeve sağlıyor. ResQ Financial Reporter ile sigorta şirketleri, UFRS 17 raporlama süreçlerinde hem zamandan hem de iş gücünden tasarruf etme şansını yakalıyor.

ResQ Financial Reporter yazılımını değerlendiren Willis Towers Watson Global UFRS 17 P&C Teknoloji Lideri Andy Teale, “Başta UFRS 17 olmak üzere, düzenleme ve diğer raporlama standartları, veri, yönetişim kontrolü, süreç otomasyonu ve bilgi yayılımıyla değişimin hızını artırmaktadır.”

“Standardın ertelenmesi ve uygulama tarihinin ötelenmesi çağrılarına rağmen, pek çok sigortacı standardın uygula sürecinde olmaları gereken yerin gerisinde kalıyor. Sonuçlara yaklaşmak yerine tasarım ve yapı için çok fazla zaman harcanıyor. ResQ

Financial Reporter, standardı hayata geçirir; hızlı uygulama ve sonuçların erken görülmesi, sigortacılara standardın daha geniş iş kararları üzerindeki etkisini irdeleme ve yönetebilme zamanını verir.”

dedi.

ResQ Financial Reporter, sözleşmeli hizmet marjı (CSM) yönetimi de dahil olmak üzere, UFRS 17 sigorta sözleşmesi yükümlülükleri tahminlerini üretmek için modern ve kullanımı kolay bir arayüz sağlayan, en son teknolojiyi kullanan bir hesaplama ve veri yönetimi çözümü. Bu çözümde hem genel ölçüm modeli (GMM) hem de prim dağıtım yaklaşımı (PAA), iyi tanımlanmış, sağlam ve şeffaf bir ortamda uygulanarak raporlama sürecini basitleştiriyor.

ResQ Financial Reporter yazılımını değerlendiren Willis Towers Watson ResQ' Global Ürün Lideri Tina Gwilliam, "ResQ

Financial Reporter’ın, kullanıcılarına UFRS 17 finansal tablolarını zamanında ve uygun maliyetli bir şekilde hazırlayabilmek için gerekli analiz, inceleme, raporlama, doğrulama ve duyarlılık testlerini destekleyen esnek, sezgisel, iyi yönetilen ve denetlenebilir bir süreç deneyimi yaşatacağını”

ve yazılımın “UFRS 17'nin karmaşıklığını ortadan kaldırarak, sigortacıların şirketleri için önemli ana faaliyetleri üzerinde yoğunlaşabilmelerini destek olacağını” ifade etti.

ResQ Financial Reporter'nın önemli avantajları;

  • Kullanıma hazır işlevsellik ve hızlı uygulama
  • Mevcut sistemler ve veri kaynakları ile esnek entegrasyon
  • Kolay bakım süreçleri
  • Kapsamlı denetim izleri ve iyi yönetilen, şeffaf süreçler

RESQ FİNANSAL RAPORLAYICI HAKKINDA

ResQ Financial Reporter, bağımsız bir hesaplama motoru olarak veya ResQ, Willis Towers Watson'un pazar lideri yedek çözümü olarak çalışabilir ve Unify, Willis Towers Watson'un iş akışı yönetim sistemi, otomasyon ve sistem entegrasyon çözümüyle entegre edilebilir.

SİGORTA DANIŞMANLIĞI VE TEKNOLOJİ HAKKINDA

Willis Towers Watson’ın Sigorta Danışmanlığı ve Teknoloji işkolunun, dünya çapında 35 pazarda faaliyet gösteren 1.200'ün üzerinde çalışanı bulunmaktadır. Başta sigorta sektörü olmak üzere önde gelen bir öneri, çözüm ve yazılım sağlayıcısıdır. Danışmanlık hizmetleri, finansal ve düzenleyici raporlamaya, kurumsal risk ve sermaye yönetimi, M&A ve kurumsal yeniden yapılandırma, ürünler, fiyatlandırma, iş yönetimi ve stratejiye odaklanarak müşterilerin risk ve sermayeyi yönetmesine, iş performansını iyileştirmesine ve rekabet avantajı oluşturmasına yardımcı olmaktadır.

wIllIs towers watson Hakkında

Dünya genelinde müşterilerine, riski büyüme yoluna çevirme konusunda yardımcı olan Willis Towers Watson (NASDAQ: WLTW), lider bir danışmanlık, aracılık ve çözüm şirketidir. Kökleri 1828 yılına kadar uzanan Willis Towers Watson, 140'dan fazla ülke ve pazarda 45.000 çalışanıyla hizmet sunuyor.

Kurumları ve bireyleri korumak, güçlendirmek için riski yöneten, faydaları optimize eden, yetenek geliştiren ve sermaye gücünü büyüten çözümler tasarlıyor ve sunuyoruz. Benzersiz bakış açımız, dinamik formül olan ve iş performansını yönlendiren yetenek, varlıklar ve fikirler arasındaki kritik kesişmeleri görmemizi sağlıyor.

Sizinle birlikte, potansiyeli açığa çıkarıyoruz.

#

26 Ara 2019 - 17:33 - Sigorta

Son bir ayda sigortahaber.com sitesinde 82.708 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sigorta Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sigorta Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sigorta Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sigorta Haber değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce 2021 Yılının En İyi Sigorta Şirketi Hangisi?
Tüm anketler