banner437

banner410

banner413

banner334

banner467

banner497

banner436

banner407

banner409

banner412

banner78

banner440

banner496

banner358
banner465

Acentelerin Sesi Ekibinin , Türkiye Sigorta Acenteleri Birliği'nin kurulması ile ilgili görüşleri...

Acentelerin Sesi ekibi son zamanların en çok konuşulan konusu Türkiye Sigorta Acenteleri Birliği'nin kurulması ile ilgili bir açıklamaya yer verdi;

banner345
ACENTE 10.06.2018, 22:02
Acentelerin Sesi Ekibinin , Türkiye Sigorta Acenteleri Birliği'nin kurulması ile ilgili görüşleri...
banner346
banner414

SORUMLU KİM?

Bu konuyu o kadar çok konuştuk, o kadar çok dikkat çektik ki! Maalesef geldiğimiz durumun tek Sorumlusu İstanbul’da koltuk için birleşen ve bu oluşuma destek veren SAİK Başkanı’dır.

Sigortam Net dahil, Faturamatik ve Mehmetçik Vakfında olduğu gibi, her şeyde olduğu gibi…..

Birçok konuda SAİK e yazı yazıp, İTO Meslek Komitesi karar alıp, Hazineye pek çok konuya müdahil olmak ve düşüncelerimizi paylaşmak için, İstanbul olarak davet edilmemizi rica ettik maalesef dönüş almadık.

Sessiz kalmak böyle bir şey.!

Sn. Levent KORKUT’ un 05 Ağustos 2016 tarihinde Türkiye İl Delegesi olan 313 acenteye gönderdiği ve Saik başkanı “Ben canım ne zaman isterse o zaman toplantı yaparım! KORKUT istedi diye ya

pmam” deyip eleştirildiğinde, 3-5 arkadaşımız hariç hiçbir acentenin maalesef bu bizim ekmeğimiz bu iş senin keyfine bırakılamaz diye itiraz dahi etmemiştir.

Komisyon %5 olarak TSB Hazineye yazı ile bildirmiş, Müsteşarın önünde imzada iken son anda İTO olarak devreye giren Sn. Levent Korkut’a, sağ olsunlar ATO Sn. Kemal GAZİOĞLU, Sakarya TO Sn. Oktay TOPÇU, İzmir TO Sn. Bülent GAZİOĞLU, SAMSUN TO Sn. Muzaffer ERKESİM ciddi destek vermişlerdir.

KOMİSYONU asgari %13 olarak talep ettiğimizde Müsteşar Osman beyle bizatihi İTO Başkanı Sayın İbrahim ÇAĞLAR telefonla görüşüp son dakika %10 olarak belirlenmesini sağlamıştır.

%5 olarak yürürlüğe girecek olan komisyonlarımızı bir telefonla %10’a çıkart

an Sn. Levent Korkut ve ekibimizi, Saik Başkanı dahil tüm yandaşlar yerden yere vurmuştu

Acente için çalışanı, hak arayanı, geçmişte kimlerin nasıl ne hizmetler verdiğini iyi anlamak dinlemek ve ona göre hareket etmek gerekir diye düşünüyoruz.

Geçici görev ve sorumluluk alanlara yara

nacağız diye gerçekleri ve geleceğimizi riske atmamalıyız.

Şimdi yakınıp duruyoruz, SAİK dışında çözüm aranıyor.

Değerli meslektaşlarımız, maalesef BAĞIMSIZ BİRLİK konusu (06 KASIM 2006 tarihli Sigortacı Gazetesinde tam sayfa yayınlanan haberi, bu yazımızın sonunda okuyabilirsiniz.) Yasa taslağına bizlerin yoğun baskısı ile konmuşken, Meclis Sanayi ve Ticaret Komisyonunda biz mücadele verirken, o gün bu işi TOBB çatısı altına almak için karşımızda mücadele eden gurup içinde maalesef Sayın KASAP’ ta vardı.

Sayın Hüseyin KASAP’ ın Bağımsız Birlik olamamamızın vebalinde ciddi payı vardır.

Sizlere 12 yıl önce neler yaşandı anlatmak istiyoruz.

Yıl 2006 Türkiye Büyük Millet Meclisinde alt komisyonlardan Sanayi ve Ticaret Komisyonunda Sigortacılık yasası görüşülüyor. Sanayi ve Teknoloji Komisyonu toplantısında, Hazineden sorumlu Dev

let Bakanı Ali BABACAN, Hazine Müsteşarı İbrahim ÇANAKÇI, Sigortacılık Genel müdürü Ahmet GENÇTürkiye Sigorta Şirketleri Birliği adına Prof. Suna ÖZYÜKSELSigorta Eksperleri Derneği adına Başkan Hüseyin AKYOL, Çetinay KARAOL ve karşı tarafta da TOBB adına Levent ERGUN(Ankara), Hüseyin KASAP (Ankara), Mustafa Aydın ÇELEBİ(Gaziantep), Aykut DİKMEN (İzmir), Mustafa Sami AKAY (Gaziantep), Sivil Toplum Kuruluşları olarak İstanbul’dan o dönemin SAB Başkanı olarak Sn. Levent KORKUT ve YK arkadaşları İhsan Hilmi ORBAYHasan USTAMetin BENGİMehmet Lütfi TUNGAÖmer GÜNGÖR, Rahmetli Behçet Kemal TURCAN, Rahmetli Bülent CİVAN, Mesleğimiz adına her daim bizlere ciddi destek vermiş ve kucak açmış olan AKP Milletvekili Sn. Dr. Alaattin BÜYÜKKAYA abimiz ve bunun gibi birkaç kişi daha var. TOBB da o zamanın YK üyesi Sayman Faik YAVUZ Bey toplantıya katılanlar arasında.

Milletvekillerinin arasından Sn. Levent KORKUT acenteler adına iki büklüm eğilmiş mikrofonda konuşma yapıyor. Türkiye Sigorta Acenteleri Birliği’nin bağımsız olarak mutlak surette yasada yer alması ve sektörün mesleğimizin gelişmesi için bunun çok önemli olduğunu aktarıyor.

Bu arada Komisyon Başkanı ve Komisyon Üyelerinin çoğunluğu Türkiye’deki birçok oda başkanlarından milletvekili seçilen kişilerden oluşmuş bir komisyon.

TOBB Tarafından BAĞIMSIZ BİRLİK OLUŞUMUNA KESİNLİKLE ENGEL OLUNMASI hususunda daha önceden telkin edilmiş ve şartlanmış.

Komisyon Başkanı Sn. Levent KORKUT’ un sözünü kesip sürekli engel olmaya çalışıyor bu arada da Sn. KORKUT Milletvekillerine ve en önemlisi Hazineden sorumlu Bakan Ali BABACAN ’a durumumuzu aktarmaya çalışıyor.

Ne yazıktır ki, Ankara grubu şu an SAİK Başkanı Hüseyin KASAP ve diğer yukarda ismini saydığım insanlar Sn. Levent KORKUT ’a gülüyorlar adeta “siz bunu çıkartında biz de görelim” der gibi….

Toplantıda yanlarına TOBB un gücünü alarak maalesef bu bağımsız birliğe karşı çıktılar ve taslakta ki, BAĞIMSIZ SİGORTA ACENTELERİ BİRLİĞİ çıktı ve yerine TOBB çatısı altındaki şimdiki, SEKTÖR MECLİSİ ve SİGORTA ACENTELERİ İCRA KOMİTESİ (SAİK) monte edildi.

Bunlar hepsi harfiyen meclis tutanak kayıtlarında vardır ve Ankara SADER Başkanı, Sayın Kemal GAZİOĞLUarkadaşımızdan ilgilenenler, talep ederlerse herkese aktarır!

BAĞIMSIZ SİGORTA ACENTELER BİRLİĞİ ’ni engelleyen arkadaşlar maalesef TOBB bünyesinde yasa çıktıktan sonra oluşan SAİK de ATANARAK 2 yıl görev yaptılar.

Koltuk uğruna koltuktan güç almak uğruna adeta mesleğimizi sattılar.

O gün BAĞIMSIZ SİGORTA ACENTELERİ BİRLİĞİ ‘ni engelleyenler, 5684 sayılı yasa taslağında yer alan Birliği çıkartılıp yerine TOBB SEKTÖR MECLİSİ ve SAİK oluşumuna destek verenlerden Sn. Hüseyin KASAP ’a destek veren İstanbul’daki acente Dernekleri sorunları çözmekle ilgili çözüm üretmek yerine yine çıkmışlar 6 yıl SAİK de Başkan Yardımcısı 4 yıldır BAŞKAN olarak 10 yıldır görev yapan ve  biz Acentelerin ciddi bunca KOMİSYON ve İTİBAR kayıpları ortada iken halen aynı kişide ısrar etmelerini anlamak mümkün değildir.

Bu kişiler, bu işin vebalini ve vicdani sorumluluğunu taşımaktadırlar ve adeta mesleğimize ve Acentelik mesleğine gerçekten çok büyük zarar vermişlerdir.

Şimdi de üzülerek izliyoruz ki, 2006 yılında Sn. Levent KORKUT önderliğindeki ekibin BAĞIMSIZ SİGORTA ACENTELER BİRLİĞİ fikrine karşı çıkan bu insanlar bugün bağımsız birliği de telaffuz etmeye çalışıyor.

İnsana sorarlar…  12 yıl önce neredeydiniz? O gün neden destek vermediniz? diye …

Şimdide, 2006 yılından bu yana bakın biz Acenteler sürekli kaybeden tarafız yine vebali bunların ve yandaşlarınındır.

Bir taraf diğer tarafa, diğer taraf öteki tarafa sürekli olarak yapılan hizmete, harcanan emeğe ve ayrılan zamana bakmaksızın sürekli eleştiri yapıyor.

Bu ayrımcılığın kime ne faydası var? anlayamıyoruz!

Bu nasıl bir anlayıştır? Bu ne kin ve hırstır? anlamak mümkün değil…

Düşünün! Amaç sadece mesleğe katkı, göreve kim gelirse yapacağı çalışma sadece bu olmalı.

Bu düşünce ile her seçim öncesi İstanbul’daki Acente Derneklerini İTO da toplantıya davet edip birlikte tek bir liste çıkartılmasının İstanbul olarak iyi olacağını konuşuyoruz, ne hikmetse toplantıda evet deniyor hemen dışarı çıkılınca ayrı liste çalışmasına başlıyorlar ve gruplaşma oluşuyor.

Sonrada son 12 senedir birlik beraberlikten dem vuruyorlar.

Son 12 yılda yapılan tüm bu toplantıların hepsinin İTO da ses kayıtları mevcuttur!

Sonuçta tabiidir, bir süre içinde seçimler yapılıyor ve seçimlerde bir taraf kazanıyor.

Maalesef, ne hikmetse seçim kaybeden seçilmiş olsa idi ne proje üretecek ise, onu getirip seçilmişlerle Meslek için fayda temin edecek projeyi paylaşmak yerine seçilen tarafın başarısız olması için elinden geleni yapmaya başlıyor.

2013 yılında İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde seçim kaybedenler, (SAB, PASAD, İSAD, ASİAD, SAAD Dernekleri.) daha sonra SAİK İL DELEGE seçimlerinde tekrar birleşip karşı liste çıkarıyor.

İstanbul Delege Seçimlerini de kaybettikten sonra, seçim kaybetmenin HIRS, KİN VE ÖFKESİ ile Delege seçimlerinde karşısında seçim kaybettiği guruba karşı, İSTANBUL Acentelerinin çıkarlarını korumak amacıyla kurulmuş İstanbul Dernekleri olduklarını unutup, Türkiye’deki Seçilmiş ve 40 kişilik Acenteler Sektör Meclisini seçecek 313 İl Delegelesini arayarak (kayıtları mevcuttur) İstanbul’un SAİK Başkan adayı Levent KORKUT ve onun 40 kişilik listesi yerine, SAİK Başkanlığında karşı liste olan KÜTAHYA Delegesi Hüseyin KASAP ve onun listesinin seçilmesi için oy desteği istiyorlar.

Tüm bu olumsuzluklara karşın Levent Korkut listesi sadece 1 (BİR) oyla kaybediyor.

Ancak, Levent KORKUT 40 kişilik Karşı tarafın listesini delerek Sektör Meclisine seçiliyor.

Liste Başı Hüseyin KASAP ise, listedeki yazılı ismini kendi listesinde olanlar çizdiği için 40 kişilik listeye giremiyor ve seçim kazanan 40. sıradaki Kars delegesini tüzüğe aykırı olarak istifa ettirip Sn. Hüseyin KASAP’ ı 40 kişilik listeye aldırıyorlar.

Sonrasında şimdi dönüp Acentelerin durumunun kötü olduğunu o nedenle gelecek için bir şeylerin yapılması gerektiğini söylüyorlar ve bu nedenle bir araya geliyorlar.

BU DERNEKLERE ÜYELERİ SORMAZMI?

PEKİ GELDİĞİMİZ DURUMUN SORUMLUSU KİM?

İCRANIN BAŞI SAİK ve dün ona destek veren siz İstanbul’daki şimdi çözüm arayan DERNEKLER değil misiniz?

Neden İSTANBUL dururken 4 sene önce Sn. Hüseyin KASAP’ ı desteklediniz?

Adama sorarlar dün bozarken aklınız neredeydi!

Trafik Sigortalarında ciddi sorunlar yaşanırken neden birleşip çözüm aramadınız?!

Komisyonlarımız düşerken niye çıkıp şimdiki gibi Birlik oluşturup mücadele etmediniz?!

2013’de Sn. Hüseyin KASAP’ ı destekleyen yukarıda bahsi geçen İstanbul Dernekleri, 2018’de neden tekrar Hüseyin KASAP’ ı destekliyorsunuz?

Bu yapılanlar Levent Korkut fobisinden başka bir şey değildir. Bu yapılanlar Levent Korkut Saik’e girmesin de Meslek ne olursa olsun demekten başka bir şey değildir.

Levent KORKUT ve ekibi 5 Ağustos 2016 tarihinde tüm Türkiye İl Delegelerine yazı yazarak (o tarihteki yazının kopyasını yazımızın sonunda görebilirsiniz) ve bu Dernekleri İTO da toplantıya davet ederek Acenteler için önümüzdeki süreçte çok önemli 2 tehlike öngördüğümüzü dile getirmiştik.

  • Trafik Sigortaları ve Acente Komisyonlarının durumu,
  • Acentelik sözleşmelerindeki Adil olmayan tek taraflı baskıcı maddeler,

Bu iki hususta Acenteler adına tek yetkili çatı örgütümüz SAİK önderliğinde acilen ortak aklın oluşturulup, ortak eylem yapmak gerekir fikri hakimdi ve bu fikre şimdilerde birleştiklerini söyleyen dernekler karşı çıktılar ve Levent KORKUT ekibine ciddi eleştiri yaptılar.

SAİK Başkanın “Ben Levent KORKUT istedi diye değil, benim canım istediğinde toplantı yaparım.” dediğinde bu birleşerek aslında ayrışan İstanbul dernekleri, sessiz kalıp SAİK başkanına ayrıca ciddi destek verdiler.

TRAFİK SİGORTALARI KOMİSYONU Müsteşar Osman ÇELİK beyin masasında %5 olarak imzaya sunulmuş iken, durumu aynen kabul eden SAİK ve bu Derneklerin karşısında, İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi olarak rahmetli İTO Başkanı Sayın İbrahim ÇAĞLAR ’a bizatihi telefon etmesi ve Resmî yazısı ile asgari KOMİSYONU %13 olarak talep etmesi konusunda rica etmiştik.

Ayrıca, yanımıza Ankara Ticaret Odası, Sakarya Ticaret Odası, Samsun Ticaret Odası, İzmir Ticaret Odalarının gücünü de alarak %10 asgari komisyon konusunda karar çıkarttık diye Sn. Levent KORKUT ve Ekibini eleştiren SAİK Başkanı ile birlikte bu dernekler değil miydi?

Bu günlerin geleceğini hiç mi düşünmediniz?

Sonrada, TV kanallarında çıkıp eleştirdiğiniz %10 KOMİSYONU kendileri başarmış gibi aktaran bu dernekler değil miydi?

Tabii bu kişiler için AMAÇ İSTANBULUN, ACENTENİN GELECEĞİ DEĞİL KENDİ GELECEKLERİ VE SEÇİM KAZANARAK PAYLAŞACAKLARI KOLTUKLAR.

 

Bu işi yapabilmek içinde engelleri ortadan kaldırmaları gerekir.

O Engel nedir?

Son 12 Yıldır her türlü yapılan seçimlerde karşısında seçim kaybettikleri gibi giderek artan şekilde bu kişilerde artık Levent KORKUT fobisi oluşmuş.!

İSTANBUL ve İSTANBUL Acentelerinin ne kaybettikleri bunların umurunda değil….

*Levent KORKUT ve Acentelerin Sesi ekibi gücünü nereden alıyor?

– SEÇMENDEN….

*Nasıl oluyor?

– Çünkü Levent KORKUT ve ekibi her seçimde yenileniyor ve sürekli Genç arkadaşlarla takviye ediliyor.

Levent KORKUT ve ekibi sadece seçim için kısa bir süreliğine yani menfaat için bir araya gelmiş bir ekip değil.

Seçilenler SEÇİMDEN SONRA 4 yıl boyunca Tüm Acentelerin, Tüm Eksperlerin, Tüm Brokerlerin, Tüm Aktüerlerin, Tüm Sigorta Şirketlerinin OY VERSİN VEYA VERMESİN ihtiyaç duyduğu her an ulaşıp çözüm bulduğu ve SİGORTA SEKTÖRÜ VE TÜM PAYDAŞLARININ ORTAK MENFAATİ İÇİN ÇALIŞMASI GEREKİR.

SEÇİM BİZİM İÇİN TABİİKİ ÖNEMLİ O DA HİZMETİN SEÇİM NEDENİYLE DURAKLADIĞI YERDEN GENÇ ARKADAŞLAR İLE TEKRAR BAŞLAMASI İÇİN.

Saygılarımızla,

Acentelerin Sesi Ekibi

*****************

Acentelerin Sesi Ekibinin Lideri Sn.Levent KORKUT’un 05/08/2016 tarihinde Saik ve Türkiye’deki tüm il delegelerine gönderdiği yazı aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

Değerli meslektaşlarım hepinize iyi günler dilerim.

Değerli arkadaşlarım hepimizin bildiği ve yaşadığı çok ciddi 2 önemli öncelikli sorunumuza dikkatinizi çekmek istiyorum.

1-Trafik sigortalarıyla ilgili olarak son günlerde bazı Sigorta Şirketlerinin uyguladığı fiyat politikası mevcut yenilemelerimizi kaybetme riskinin yanı sıra, ayrıca en önemlisi de 1 yıl geriye dönük yaptığımız poliçelerin yerine ucuz fiyattan poliçe yaptıracak olan araç sahiplerinin mükerrer ve pahalı olduğu gerekçesiyle yapmış olduğumuz poliçeleri gün esası geriye dönük iptal ettirmek istemeleri karşısında,

-Zeyil operasyonel yükü,

-İade zeyillerinin ve iade primlerin sigortalılara iletilmesi güçlüğü,

-Evvelce kazandığımız ve tükettiğimiz ve ayrıca vergisini ödediğimiz komisyonların Sigorta şirketlerince geri istenmesi riski.

Özellikle Yaşamlarını sadece Sigorta Acenteliği ve özelliklede Trafik sigortalarından sağlayan meslektaşlarımızı çok zor durumda bırakacak olup, bu konuda son bir aydır tarafıma muhtelif illerden ciddi sayıda meslektaşımdan şikayetler gelmektedir. Söz konusu haksız rekabet şartlarının büyük, küçük acente ayrımı yapmaksızın sahiplenilmesi için,2-16 Temmuz 2016 tarihinden bu yana çalıştığımız sigorta şirketlerinden gelen ve evvelce SAİK tarafından imzalamayın bizden bilgi bekleyin diye bilgilendirdikleri,Sigorta Şirketlerinin ise sürekli Sözleşmeleri bir an önce imzalamamız konusunda baskı yaptıkları sözleşmelerle ilgili,

-Son durum nedir?

-Ne yapmalıyız?

-Önümüzdeki günlerde Sigorta şirketleri poliçe kesmemizi durdurursa SAİK ne gibi çözüm oluşturdu?

Yukarıdaki konularla ilgili olarak çatı örgütümüz SAİK in bir an önce

-Sektör Meclisi

-İl Delegeleri

-STK temsilcileri

-Ticaret Odaları Meslek Komitelerini

Ve katkı sunabilecek kişi ve kurumları ACİLEN Toplantıya davet ederek bu konuyla ilgili ÇALIŞTAY yapmaya ve ORTAK EYLEM PLANI Tespit ederek Aksiyon almaya davet ediyoruz.

İSTANBUL TİCARET ODASI OLARAK YAPILACAK HER TÜRLÜ ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMADA YER ALACAĞIMIZI BİLDİRİRİM.

Saygılarımla,

Levent Korkut

-TOBB Sektör Meclis Üyesi

-İl Delegesi

banner362
Yorumlar (0)
banner358
banner339
banner353
20°
açık
banner348
Günün Anketi Tümü
Sizce Yeni Sitemiz Nasıl Olmuş?
banner443
banner355
banner359
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 6 16
2. Fenerbahçe 6 14
3. Galatasaray 6 10
4. Karagümrük 6 8
5. Kasımpaşa 6 8
6. Antalyaspor 6 8
7. Malatyaspor 6 8
8. Göztepe 6 7
9. Erzurumspor 5 7
10. Sivasspor 4 7
11. Başakşehir 6 7
12. Gaziantep FK 6 7
13. Hatayspor 4 7
14. Konyaspor 5 6
15. Kayserispor 5 6
16. Çaykur Rizespor 5 5
17. Trabzonspor 6 5
18. Denizlispor 5 5
19. Beşiktaş 4 4
20. Gençlerbirliği 5 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. Tuzlaspor 7 17
2. İstanbulspor 7 16
3. Adana Demirspor 7 14
4. Samsunspor 7 14
5. Ankara Keçiörengücü 7 13
6. Altınordu 7 13
7. Giresunspor 6 11
8. Altay 6 10
9. Balıkesirspor 7 10
10. Adanaspor 7 9
11. Bursaspor 6 7
12. Akhisar Bld.Spor 6 6
13. Bandırmaspor 7 5
14. Menemen Belediyespor 6 5
15. Ümraniye 7 5
16. Ankaraspor 7 4
17. Eskişehirspor 7 3
18. Boluspor 6 2
Takımlar O P
1. Everton 6 13
2. Liverpool 6 13
3. Aston Villa 5 12
4. Leicester City 6 12
5. Leeds United 6 10
6. Southampton 6 10
7. Crystal Palace 6 10
8. Wolverhampton 6 10
9. Chelsea 6 9
10. Arsenal 6 9
11. Tottenham 5 8
12. West Ham 6 8
13. Man City 5 8
14. Newcastle 6 8
15. M. United 5 7
16. Brighton 5 4
17. West Bromwich 5 2
18. Burnley 4 1
19. Sheffield United 6 1
20. Fulham 6 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 7 14
2. Real Madrid 6 13
3. Granada 6 13
4. Villarreal 7 12
5. Atletico Madrid 5 11
6. Cádiz 7 11
7. Osasuna 6 10
8. Elche 5 10
9. Getafe 6 10
10. Real Betis 7 9
11. Eibar 7 8
12. Barcelona 5 7
13. Sevilla 5 7
14. Valencia 7 7
15. Deportivo Alaves 7 7
16. Athletic Bilbao 6 6
17. Huesca 7 5
18. Celta de Vigo 6 5
19. Levante 5 3
20. Real Valladolid 7 3
banner360
Günün Karikatürü Tümü
banner419

Gelişmelerden Haberdar Olun

@